سئوالات متدول نمایندگی تعمیر تلویزیون تهران

سوالات متداول تعمیرات تخصصی بهترین و معتبرترین مرکز تعمیر تلویزیون های سامسونگ و ال جی و سونی با ضمانت یک ساله و هزینه مناسب و سرویس رفت و برگشت رایگان

عیب متداول تلویزیون

 1. هنگ کردن تلویزیون و خاموش شدن آن
 2. هنگ کردن تلویزیون ها در اکثر مواقع مربوط به مین برد ها می باشد.خرابی این قطعه باعث اختلال در عملکرد دستگاه می گردد.مین برد تلویزیون ها قابل تعمیر بوده و به راحتی در منزل انجام می پذیرد و بهتر است هر چه سریعتر نسبت به رفع مشکل اقدام نمایید.
 3. خاموش شدن خود به خودی تلویزیون
 4. عمدتا به دلیل نوسان جریان برق برد پاور خراب می شود و چون تلویزیون های جدید با ولتاژ برق پایین کار می کنند احتمال خرابی مین برد نیز بسیار بالا است.پس باید بررسی نمود تا مشکل دقیق شناسایی شود.
 5. در بیشتر موارد خرابی دستگاه های ورودی متصل به تلویزیون باعث خرابی مین برد شده و باعث سوختگی سی پی یو تلویزیون می شود.این تعمیر نیز در منزل به راحتی انجام شده پس هر چه سریعتر اقدام نمایید تا دستگاه بیشتر دچار آسیب نشود.
 6. کم نور شدن صفحه نمایش
 7. هنگام تماشای تلویزیون به قدری نور صفحه نمایش کم می شود که قادر به تماشای تلویزیون نیستید.در وهله اول تنظیمات تلویزیون را چک کنید تا تنظیمات به هم نریخته باشد.اگر مشکل از تنظیمات نبود امکان دارد که فسفر به کار رفته در پلاسمای تلویزیون دچار کاهش کیفیت شده باشد.
 8. در صورت بروز چنین شرایطی توصیه می شود به مراکز خدمات تعمیر تلویزیون مراجعه نمایید و از متخصص با تجربه کمک بگیرید تا قبل از تشدید این مشکل رفع شود.
 9. پاک شدن کانال های تلویزیون
 10. علت اصلی پاک شدن کانال های تلویزیون می تواند سوختن آی سی حافظه مین برد تلویزیون باشد.این قطعه باید سریعا تعویض گردد در غیر این صورت موجب خرابی مین برد تلویزیون خواهد شد.
 11. در حالت HDMI تصویری نمایش داده نمی شود
 12. در ابتدا باید از نحوه اتصالات دستگاه مطمئن شوید که به درستی متصل شدند سپس نرم افزار دستگاه را ریست نمایید.در صورت برطرف نشدن مشکل می توانید از کارشناسان مرکز خدمات تعمیر مشاوره لازم را دریافت نمایید.
 13. بهتر است از کابل های مرغوب و با کیفیت استفاده نمایید چون کابل های نامرغوب باعث خاموشی ناگهانی و قطع تصویر می شود و به مرور زمان به دستگاه شما آسیب جدی وارد می کند.
 14. دیر روشن شدن تلویزیون
 15. علت اصلی این مشکل می تواند خرابی برد پاور تلویزیون باشد.در اغلب مواقع خازن های برد پاور موجب دیر روشن شدن تلویزیون می شود.از این رو جهت بررسی و تشخیص دقیق این مشکل با کارشناسان با تجربه مشورت نمایید.
 16. به هم ریختگی رنگ در صفحه نمایش
 17. به هم ریختگی رنگ رابطه مستقیمی با عملکرد پنل تلویزیون دارد.اختلال رنگ در تلویزیون نتیجه ی وارد شدن ضربه به پنل است.خرابی پنل اشکال گوناگونی دارد ازجمله ظاهر شدن خط های افقی به دلیل مجاورت گرما یا استفاده بیش از اندازه از تلویزیون باشد.
 18. بروز خطوط عمودی نشان دهنده این است که پنل ضربه خورده و یا فلت های انتقال دهنده تصویر دچار مشکل شده اند که در هر دو صورت نیازمند است پنل تلویزیون شما تعویض گردد.
 19. قرمز شدن رنگ صفحه نمایش
 20. قرمز شدن رنگ صفحه نمایش به این دلیل است که یک یا چندین پیکسل همیشه روشن است.ترانزیستور ها جریان برق پیکسل ها را کنترل می کنند.گاهی اوقات ترانزیستور هیچ جریان برقی دریافت نمی کنند به همین علت اجازه می دهند نور از لایه های RGB عبور کند و رنگ پیکسل را به رنگ همیشگی خود یعنی قرمز نشان دهند. تعمیر تلویزیون

متداول ترین عیوب و خرابی تعمیر مین برد تلویزیون

تعمیر مین برد تلویزیون موضوعی است که در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم.ابتدا ویدئو فوق که همکارانم آن را برای شما تهیه کرده اند ببینید تا با تعمیرات مین برد تلویزیون بیشتر آشنا شوید.

همان طور که در ویدئو مشاهده کردید مین برد تلویزیون از اجزای مختلفی تشکیل شده که مهم ترین بخش آن cpu و آی سی فلش یا همان برنامه است.علائم خرابی برای تعمیر مین برد تلویزیون به صورت زیر است.

 1. تلویزیون روی لوگو هنگ می کند.
 2. پس از روشن کردن تلویزیون و بالا آمدن لوگو تلویزیون خاموش شده و دوباره همین اتفاق رخ می دهد.
 3. بعد از هر بار خاموش روشن کردن تلویزیون کانال ها و تنظیمات تلویزیون پاک شده و دوباره باید تنظیمات تلویزیون را انجام دهید.
 4. صدای تلویزیون ضعیف یا قطع شده است.
 5. رنگ های تلویزیون به هم ریخته و تصویر نگاتیو شده.
 6. تلویزیون روی چراغ قرمز رنگ یا استندبای گیر کرده و روشن نمی شود.
 7. خروجی های av و hdmi تلویزیون تصویر ندارد.

حال که با انواع ایراد و خرابی مین برد تلویزیون آشنا شدید می توانید با خواندن یکی از تیتر های زیر که توضیحات کاملی از علت خرابی برای تعمیر مین برد تلویزیون شماست بیشتر آشنا شوید.تلویزیون

زمانی که تلویزیون روی لوگو هنگ می کند یا پس از بالا آمدن لوگو تلویزیون دوباره خاموش شده و روشن می شود علت خرابی ایراد مین برد تلویزیون و بستگی به مدل خرابی در قسمت cpu یا آی سی فلش تلویزیون شماست.

به عنوان مثال در تلویزیون سامسونگ مدل 40d5550 علت خرابی آی سی فلش و یا ال جی مدل 43lf540t ایراد مربوط به cpu تلویزیون است.

در این حالت با تعمیر مین برد تلویزیون مشکل برطرف شده و نیازی به تعویض مین برد mainboard ندارید.
گیر کردن تلویزیون روی چراغ قرمز یا استندبای

در این حالت علت خرابی cpu مین برد تلویزیون بوده که در تلویزیون ال جی مدل 42lw5700 و 42lv37100 این ایراد به وفور وجود دارد.

برای تعمیر مین برد تلویزیون در این حالت با ریبال کردن cpu و در برخی موارد با تعویض سی پی یو مین برد تعمیر شده و شما نیازی به تعویض آن ندارید.
ریست شدن تلویزیون بعد از هر بار خاموش کردن

اگر بعد از هر بار خاموش کردن تلویزیون اطلاعات تلویزیون ریست شده و دوباره باید تنظیمات آن را انجام دهید علت خرابی ایراد در قسمت آی سی فلش تلویزیون بوده که با پروگرام کردن آی سی و در بعضی موارد با تعویض آی سی فلش مشکل حل شده و تعمیر مین برد تلویزیون انجام می شود.

اما یک نکته طلایی برای شما مشتری گرامی قبل از اینکه به مراکز تعمیراتی برای تعمیر مین برد تلویزیون خود تماس بگیرید ابتدا تلویزیون خود را به روز رسانی کنید.در 20 درصد موارد با آپدیت تلویزیون این مشکل رفع شده و شما نیازی به تعمیر تلویزیون ندارید

5/18/2024 2:54:58 AM:Published Date
تلفن تماس فوری سئوالات متدول نمایندگی تعمیر تلویزیون تهران